Nocka o tematyce Powstania Warszawskiego

26 kwietnia w Szkole Podstawowej im św. Franciszka odbyła się nocka o tematyce Powstania Warszawskiego zorganizowana przy udziale Miejskiej i Gminnej Bibliotekę Publiczną w Nowej Sarzynie oraz harcerzy z drużyn: 52 Leżajskiej Drużyny Harcerska „Skaut” im. Armii Krajowej, ich przyjaciół z 8 DH „Kameleon” w Nowej Sarzynie oraz z Orłów Łętowskich.

Noc rozpoczęła się filmem historycznym o Powstaniu Warszawskim. Na podstawie filmu uczniowie rozwiązywali w grupach quiz. Po czym były kiełbaski z grilla przyrządzone przez naszych niezawodnych druhów, a  ufundowane przez panią Dyrektor.

Następnym punktem programu było szycie powstańczych opasek w barwach biało – czerwonych. I tu okazało się, że niektórzy nasi uczniowie trzymali po raz pierwszy igłę i nici w rękach.

Był pieg patrolowy, podczas którego przenieśli się do okupowanej Warszawy i musieli wykonać zadania, które były codziennością dla powstańców.

Było też świeczkowisko, gry, zabawy, wspólne śpiewanie oraz tańce. Szkoła rozbrzmiewała głosami uczniów do rana, bo nikt nie myślał o spaniu.