Sprawdź sam! Eksperymenty, nauka i dużo radości

Naukobus - grafika dla mediów

28 i 29 maja pojawi się w naszej szkole „Naukobus”.

„Naukobus” to projekt Centrum Nauki Kopernik – 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Wizyta będzie trwać dwa dni, w czasie których stacje badawcze będą rozstawione w szkole, a uczniowie, którym będą towarzyszyć edukatorzy, będą mogli z nich korzystać.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. Dlatego w 28 maja w godzinach od 15.00 do 17.00  mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni. Serdecznie zapraszamy!

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.